evvo Bernard

Den ve statku Bernard

V rámci environmentální výchovy navštívily v pátek 28/4 2023 děti ze 7. B a 9. A statek Bernard. Exkurzi zkazilo jenom počasí, zima a déšť nás provázely celé dopoledne, ale přesto jsme si výlet užili. Sedmáci se zapojili do programu v truhlářské dílně, kde si každý vyrobil svoji budku pro ptáčky, při práci ve skupinách na ně dohlížela příjemná „truhlářka“, která nejen radila, ale i pomáhala těm méně zručným. Volné chvilky všechny děti využily k prohlídce statku, seznámením s místním zvěřincem, kde je nejvíce lákali oslíci, ovečky a malá kůzlátka. Deváťáci se zúčastnili muzikoterapie s africkými bubny, seznámili se s tradicemi, historií bubnování a s typy bubnů. Nejvíce je samozřejmě lákalo samotné bubnování, které si patřičně užili. Celkově vládla spokojenost, myslím, že se den vydařil.

evvo Bernard