Naši florbalisté zazářili na republikovém finále!
Velkého sportovního úspěchu dosáhli naši žáci z 8. a 9. tříd, kteří se probojovali až na republikové finále ve florbale, jež se konalo 20.–21. května 2025 ve Znojmě. Pro naši školu to znamenalo opravdu dlouhou cestu. Z Karlových Varů do Znojma je to téměř 400 kilometrů! Vyrazili jsme už ve 5 hodin ráno, ale i přes brzké vstávání panovala v autobuse výborná nálada a smích zněl uličkami po celou dobu.
Po příjezdu jsme se ubytovali v útulném penzionu Černý sklep v Dobšicích a poté se přesunuli do sportovní haly, kde se odehrával celý turnaj. Naši školu čekala silná konkurence – mezi soupeři byli florbalisté ze škol:
- ZŠ Znojmo Mládeže
- ZŠ E. Beneše Praha
- ZŠ a MŠ L. Svobody Rudíkov
- ZŠ Mánesova Otrokovice
- Jiráskovo gymnázium Náchod
- ZŠ a MŠ B. Dvorského Ostrava
- ZŠ U Školy Liberec
Po celou dobu turnaje naši kluci bojovali srdcem a nechali na hřišti maximum. Probojovat se mezi nejlepších osm škol v celé republice je obrovským úspěchem, a to nejen sportovním, ale i osobním. Nakonec jsme si z republikového finále odvezli krásné 6. místo, na které můžeme být právem hrdí.
Poděkování patří Klubu rodičů, který nám finančně pomohl zajistit ubytování, a také Odboru školství a kultury Magistrátu města Karlovy Vary, díky jehož příspěvku jsme mohli zvládnout náklady na dopravu. Vaší podpory si velmi vážíme!
Během turnaje nám drželi palce spolužáci i učitelé, fandila nám celá škola a kluci to na hřišti rozhodně cítili.
Turnaj byl nejen sportovní výzvou, ale i cennou životní zkušeností a příležitostí poznat nové lidi i malebné město Znojmo. Klukům děkujeme za skvělou reprezentaci školy a přejeme jim, ať je tento zážitek motivací do dalších sportovních i jiných výzev!
Autor textu: Tereza Pavézková