galerie

Návštěva v galerii umění

Návštěva v galerii umění

V pátek 24/2 2023 se hned ráno 9. A vypravila do Galerie umění v Karlových Varech. V půl deváté nás přivítala paní Lenka Tóthová a pozvala nás dovnitř. V úvodu naší návštěvy jsme se dozvěděli o životě Grigorije Musatova. Výstava pod názvem Snění prezentuje šedesát maleb významného umělce, který do Čech emigroval ze sovětského Ruska v roce 1920, stal se členem výtvarného spolku Umělecká beseda, často vystavoval, přátelil se s mnoha českými umělci. Po seznámení s malířem jsme procházeli oběma výstavními sály, prohlíželi si lyrické, fantaskní i primitivismem ovlivněné obrazy plné vzpomínek na rodnou vlast i snů o milované rodině. Žáci se s tvorbou seznamovali prostřednictvím hravých pracovních listů a dalších aktivit. V závěrečné části jsme se přesunuli do ateliéru, v němž děti inspirovány vystavenými díly výtvarně tvořily, námětem byly sny. Výstava se nám líbila, a tak jsme odcházeli spokojeni, že jsme viděli zase něco nového.

galerie
galerie
galerie
galerie