Nech brouka žít

Výtvarná soutěž: Hrajeme si s odpady

Žáci sedmých, osmých a devátých ročníků se hned na začátku školního roku při hodinách výtvarné výchovy zapojili do soutěže Nech brouka žít. V prvních hodinách se seznámili s pravidly soutěže, musí pracovat s jedním druhem recyklovaného, recyklovatelného nebo přírodního materiálu. My jsme se domluvili na papíru, plastu a přírodninách, protože práce s kovy nebo sklem by v našich školních podmínkách byla obtížná. Velikost trojrozměrného výrobku je omezena 60 centimetry, může tedy být i menší.

Další fází byly skici hmyzu, žáci si kreslili brouky, mouchy, motýly, berušky, housenky, nápadů bylo nepřeberné množství. Po načrtnutí „chrobáka“ si každý sepsal materiály, které bude k výrobě potřebovat. V dalších hodinách navážeme na přípravné fáze a začínáme tvořit. Je to pro děti velká výzva, protože odměna na prvních místech je finanční, a tedy lákavá. A jak se říká: „Kdo nehraje, nevyhraje!“

Nech brouka žít