pasování na čtenáře 2.B

Pasování na čtenáře v 2.B

Dne 12.10. byli naši druháci pasováni na čtenáře.

V knihovně nás nepřivítala naše známá knihovnice, ale královna ve slavnostních šatech.

Hned se nám svěřila, že potřebuje ještě najít pomocníky, a to princeznu Knihomilu a rytíře Alfonse, kteří se jí někam zatoulali. Děti se hned zapojily do pátrání. Princeznu sice našli, ale spala a nedala se probudit. Zkoušely zpívání, volání, šimrání, nic nepomáhalo. Už to vypadalo, že princezna děti neuslyší číst, když Aničku napadlo přečíst jí pohádku. Princezna měla na klíně knížku, a tak se Anetka mohla pustit hned do čtení. Pohádka opravdu princeznu probudila, ale kde je ten rytíř?

Na toho jsme museli několikrát zavolat. „Rytíři, pojď mezi nás! Přišel a byl moc rád, že nás vidí. Už se nemohl dočkat, až uslyší, co mu každý přečte ze své knížky.

A byly to opravdu pěkné knížky, které si děti přinesly. Každý dostal pochvalu za pěkné čtení a pak všichni společně složili „Čtenářský slib“. Rytíř děti pasoval na „Čtenáře“ a princezna jim předala „Čtenářský glejt“. Všem se v knihovně moc líbilo a už se těšíme na nové setkání.