podzim s lázeňskými lesy, Rodoklubem a Varybou

Podzim s lázeňskými lesy, Rodoklubem a Varybou

V sobotu 24.9.2022 se Rodoklubačky společně s Varybou zapojily do akce Podzim s lázeňskými lesy. Celý den se staraly o zábavu pro nejmenší návštěvníky. Na Lesní stezce si s dětmi povídaly o včelách, stromech, bylinkách i zvířatech. Děti poznávaly stopy zvířat, shozy parohů, sáhnout si mohly na lebku srnce. Na stanovišti Stromy hledaly k listům plody. U kaple sv. Linharta poznávaly bylinky, pomocí čichu se snažily určit "zelené" koření a přijít na jeho využití v kuchyni (majoránka, oregano, tymián, petržel, bazalka). Při procházce děti sbíraly pestrobarevné listy, aby mohly v cíli splnit poslední úkol - zahrály si na kadeřníka a předmalovaným obličejům vytvářely podzimní účes.

Svoji premiéru, rovnou na veřejné akci, měly Rodoklubačky - šesťačky Ema, Leontýnka, Míša, Paula a Týnka. Společně s Rodoklubačkami - deváťačkami se postaraly o téměř 120 dětských návštěvníků. Zvládly to na jedničku. Odměnou jim potom bylo lanové centrum.

podzim s lázeňskými lesy, Rodoklubem a Varybou