Sázení krokusů
V pátek 11.10. 2024 se třída 3.A, v rámci Enviromentální výchovy a zvelebení areálu školy, zúčastnila sázení cibulek krokusů. Období září až října je ideální pro sázení cibulkových rostlin proto, že v tomto období přirozeně ubývají hraboši, pro které jsou cibulky těchto rostlin příjemné zpestření jídelníčku. Po krátkém poučení ohledně toho, které rostliny je třeba ze záhonu školy vytrhat, coby plevele, se žáci chopili rukavic a pustili se do pletí. Díky jejich zápalu byl za malou chvíli záhon připravený na nové rostlinky. Každá z dvojic si zasadila a zalila svou cibulku, které jak doufáme budou prvním barevným znakem nadcházejícího jara v příštím roce. Všem žákům bych chtěla poděkovat za to, že ani déšť je neodradil od jejich úkolu a ke každému kroku přistupovali velmi zodpovědně, důkazem toho mohou být například všechny zachráněné žížaly, které byly z obdělávaných záhonků opatrně přeneseny do trávy. Rodičům pak děkuji za přípravu vhodného oblečení, nebo například za vybavení dětí malými hrabičkami, které se nám moc hodily.