fin.gramotnost

"Soutěž Finanční gramotnost"

Žáci prvního stupně se v letošním školním roce poprvé účastnili soutěže "Soutěž Finanční gramotnost". Jednalo se o 12. ročník této soutěže. Školního kola soutěže se zúčastnili žáci 3., 4. a 5. ročníků. Do okresního kola postoupili nejlepší 3 žáci ve složení Sára Tomečková 4.C, Jan Vastl 5.B a Lukáš Weiser 5.B. V okresním kole na žáky čekaly záludné otázky v online dotazníku. Náš tým však nezaváhal a do krajského kola postoupil s plným počtem bodů. V krajském kole na žáky čekala případová studie. Nejprve žáci vymysleli a zpracovali rozpočet dle zadaných kritérií. Nejtěžší část soutěže na žáky čekala 20. dubna 2023, kdy poprvé ve svém životě online prezentovali svou práci před komisí soutěže. Prezentace se jim velmi vydařila a v kraji získali největší počet bodů. I přes skvělé výkony jim k prvenství v krajském kole chybělo 6 bodů. Pod vedením Martiny Vaculíkové si žáci ze soutěže odnesli bohaté zkušenosti a zdokonalili se v týmové spolupráci.

fin.gramotnost